flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила внутрішнього трудового розпорядку

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом голови
Стрийського міськрайонного
суду №35 від 05.04.2011р. 

В.М.Бораковський

 

Правила внутрішнього трудового розпорядку в Стрийському міськрайонному суді Львівської області


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1 Правила внутрішнього трудового розпорядку в будинку правосуддя (надалі Правила) визначають тривалість робочого часу і режим роботи працівників, а також вимоги щодо його дотримання.
1.2 Правила мають загальний характер, є обов'язковими для виконання всіма працівниками суду, громадянами, представниками підприємств, установ і організацій при перебуванні в приміщенні суду.
 

2. РОБОЧИЙ ЧАС ТА ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ
2.1 Тривалість робочого часу працівників складає 40 годин в тиждень: понеділок, вівторок, середа, четвер - з 09.00 год. до 18.15 год.; п'ятниця - з 09.00 год. до 17 год.; обідня перерва-з 13.00 год. до 14.00 год.; вихідні дні - субота і неділя.
2.2 До початку роботи кожен працівник і службовець зобов’язаний зафіксувати свій прихід на роботу, а по закінченні робочого дня - відхід з роботи у книзі обліку, який ведеться в будинку правосуддя.
2.3 Для виконання невідкладної і непередбаченої роботи працівники зобов'язані за наказом голови суду чи керівника апарату суду виходити на роботу у вихідні та святкові дні, робота за які компенсується відповідно до чинного законодавства.
2.3 Працівники суду зобов'язані:
2.3.1 працювати чесно і сумлінно, дотримуватись дисципліни праці, своєчасно і точно виконувати розпорядження голови суду чи керівника апарату та вимоги внутрішніх інструкцій та положень;
2.3.2 раціонально використовувати робочий час з метою виконання покладених на них обов'язків;
2.3.3 зберігати державну таємницю, не розголошувати інформацію про громадян, яка стала їм відома під час виконання обов'язків, а також іншу інформацію, яка відповідно до чинного законодавства не підлягає розголошенню;
2.3.4 постійно вдосконалювати організацію своєї роботи, підвищувати професійну кваліфікацію;
2.3.5 проявляти ініціативу в роботі;
2.3.6 бережливо ставитись до державного та комунального майна;
2.3.7 економно використовувати витратні матеріали та фінансові ресурси, пов'язані з утриманням і експлуатацією приміщень та обладнання;
2.3.8 не відчиняти без особливої необхідності вікна у період опалювального сезону;
2.3.9 на час виходу із службових приміщень замикати двері ключем та не залишати у них відвідувачів;
2.3.10 залишаючи приміщення, вимикати світло, обладнання, зачиняти вікна, кватирки, вмикати охоронну сигналізацію;
2.3.11 дотримуватись правил пожежної безпеки, охорони праці;
2.3.12 використовувати міжміські телефонні розмови лише в службових цілях.
2.3.13 одяг державного службовця повинен бути офіційно-ділового стилю і не суперечити загальноприйнятим вимогам пристойності;
2.4 Працівникам суду забороняється:
2.4.1 брати участь у діях, що суперечать національним інтересам України, державної служби, ускладнюють функціонування установи;
2.4.2 вчиняти дії, що можуть бути розцінені як використання свого службового становища з корисливою метою, а також діяння, які відповідно до чинного законодавства вважають корупційними;
2.4.3 виявляти упередженість або прихильність до будь-якого підприємства, установи, організації, органу, об'єднання громадян або конкретної особи всупереч інтересам служби;
2.5 Голова суду та заступник голови суду зобов'язані:
2.5.1 правильно організовувати робочий час та його облік;
2.5.2 покращувати умови праці, забезпечувати належне технічне обладнання всіх робочих місць;
2.5.3 забезпечувати належне утримання приміщень, опалення, освітлення, вентиляцію та створити необхідні умови для збереження дорученого працівникам майна;
2.5.4 забезпечити використання наданої ТУ ДСА в Львівській області оргтехніки та майна за призначенням.
 

3. ВИКОРИСТАННЯ ПРИМІЩЕНЬ
3.1. Дані про осіб, які прибули до приміщень судів, заносяться працівниками судової міліції у журнал відвідувачів.
3.2 Вхід у приміщення будинку правосуддя здійснюється у такому порядку: з 08.00 год.
3.2.1 для працівників суду - за службовими посвідченнями; з 09.00 год.
3.2.2 для працівників інших державних органів за службовими посвідченнями;
3.2.3 для,депутатів рад усіх рівнів за депутатськими посвідченнями;
3.2.4 для керівників підприємств, установ, організацій за списками попередньо погодженими з головою суду;
3.2.5 делегації, що прибувають в будинок правосуддя - у супроводі відповідальних працівників ТУ ДСА, ДСА України, керівників апеляційного суду, голів судів; з 10.00 год.
 3.3. Особи, які беруть участь у провадженні кримінальних, цивільних та адміністративних справ, за списком секретаря судового засідання або при пред'явленні судової повістки, ухвали суду та документа, який засвідчує особу. У разі, якщо в особи відсутнє посвідчення, міліціонер через судового розпорядника (секретаря судового засідання) з'ясовує особу прибулого і в подальшому виконує вказівки головуючого в судовому засіданні.
3.4 Практиканти та інші особи, які залучаються до тимчасового виконання робіт у приміщеннях судів, згідно зі списком, затвердженим головою відповідного суду, після пред'явлення документа, який засвідчує особу.
3.5 Особи, що прибули на відкриті судові засідання, за пред'явленням документа, який засвідчує особу.
3.6 Вхід відвідувачів з великогабаритними речами (крім жіночих сумочок, барсеток, папок та портфелів) - обмежений. Ручний багаж великих розмірів, за винятком обладнання, що належить представникам преси, підлягає здачі на відповідальне зберігання у кімнату працівнику судової міліції.
3.7 Охорона не несе відповідальності за документи, коштовності, валютні кошти, Що знаходяться у ручному багажі і не представлені охоронцеві.
3.8 Вхід відвідувачів у будинок правосуддя припиняється за 15 хвилин до закінчення робочого дня. Працівники суду повинні завершити роботу та залишити приміщення до 19.00 год. з дотриманням вимог цих Правил.
3.9 Технічний персонал допускається у приміщення за посвідченнями перед початком робочого дня до 21.00 год. Прибирання службових приміщень проводиться при зачинених дверях кабінетів.
3.10 Службові приміщення використовуються за функціональним призначенням. Відповідальність за експлуатацію приміщень покладається на керівництво суду.
3.11 Винесення матеріальних цінностей дозволяється за перепусткою або накладною, підписаною керівництвом суду. Копії перепусток або накладних залишаються у співробітників судової міліції.
3.12 Під час несення служби працівник судової міліції забезпечує пропускний режим, не допускає на пост сторонніх осіб і скупчення громадян в приміщенні суду. Слідкує за тим, щоб в приміщенні працівники і відвідувачі дотримувались правил громадського порядку і протипожежної безпеки.
3.13 Паління у приміщенні суду заборонено.
3.14 Працівники судової міліції ведуть журнал обліку осіб, що перебувають у будинку правосуддя після 19.00 год.
 3.15 Працівники судової міліції здійснюють свої повноваження відповідно до Закону України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» та Правил пропуску осіб до приміщень судів та на їх територію транспортних засобів, затверджених Наказом ДСА України та  Міністерства внутрішніх справ 12.09.2005р. № 102/765.
3.16 Працівники судової міліції зобов'язані здійснювати постійний нагляд за особою, яка перебувае під вартою, в приміщенні суду.
 

4. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН
4.1 3 метою забезпечення умов для реалізації громадянами свого конституційного права на звернення прийом громадян здійснюється головою суду, його заступниками, керівником апарату, його заступником, згідно з графіком, що затверджується наказом, та доводиться до відома громадян.
4.2. В приміщенні будинку правосуддя на видному місці вивішується графік прийому громадян керівництвом суду.
4.3 Прийом громадян фіксується в спеціально заведених журналах та
здійснюється з дотриманням вимог Закону України "Про звернення громадян" та Інструкції з діловодства.
 

5. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРАВИЛ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЇХ ПОРУШЕННЯ
5.1 Контроль за виконанням Правил покладається на голову суду та заступника голови суду.
5.2 Відповідальність за стан та дотримання пропускного режиму покладається на чергового працівника судової міліції.
5.3 Працівники суду за невиконання без поважних причин обов'язків, покладених на них цими Правилами притягуються до дисциплінарної відповідальності і несуть матеріальну відповідальність відповідно до чинного законодавства.
5.4 До громадян, які допускають порушення цих Правил, можуть бути застосовані такі заходи впливу:
5.4.1 зауваження;
5.4.2 випровадження з будинку правосуддя;
5.4.3 притягнення до відповідальності відповідно до чинного законодавства;
5.5 Правила внутрішнього трудового законодавства вивішуються у будинку правосуддя на видному місці.
5.6 Ознайомлення працівників з Правилами внутрішнього трудового розпорядку проводиться під розписку.