Уряд вніс зміни до Порядку внесення коштів на спеціальний рахунок у разі застосування застави як запобіжного заходу. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 162.
Змінами передбачено, що застава вноситься в національній грошовій одиниці на спеціальний рахунок територіального управління Державної судової адміністрації, яке здійснює організаційне та фінансове забезпечення діяльності суду, який обрав запобіжний захід у вигляді застави, або апеляційного суду, який обрав такий запобіжний захід, відкритий в органах Казначейства в установленому законодавством порядку.
Внесення застави підтверджується платіжним документом з відміткою банку, який надається слідчому, прокурору, суду, що здійснює кримінальне провадження.
Для повернення застави документи необхідно подавати до територіального управління ДСА або апеляційного суду, який обрав запобіжний захід у вигляді застави.
Звернення застави в дохід держави здійснюється на підставі платіжного доручення територіального управління ДСА або апеляційного суду, наданого до органу Казначейства, в якому відкрито депозитний рахунок, на який було внесено заставу.
Копія ухвали слідчого судді, суду, вироку місцевого суду надсилається протягом п’яти днів з дня набрання ними законної сили слідчим суддею (судом), який їх постановив чи ухвалив, до територіального управління ДСА, на депозитний рахунок якого було внесено заставу, для підготовки платіжного доручення.
Платіжне доручення видається територіальним управлінням ДСА протягом п’яти робочих днів з дня надходження ухвали слідчого судді, суду, вироку суду (апеляційним судом - протягом п’яти робочих днів з дня постановлення ухвали чи вироку суду), що набрали законної сили, в яких міститься рішення про звернення застави в дохід держави, прийняте у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.