flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До Закону "Про Вищу раду правосуддя" пропонують внести зміни

26 жовтня 2017, 11:01

       До Верховної Ради України внесено законопроект, яким пропонується внести зміни до Закону України "Про Вищу раду правосуддя".

       Ініціатори законопроекту хочуть конкретизувати повноваження Вищої ради правосуддя щодо здійснення дисциплінарних проваджень щодо суддів.

        На сьогодні у положеннях Закону України «Про Вищу раду правосуддя» не передбачено повноваження Вищої ради правосуддя приймати рішення щодо курсу підвищення кваліфікації, який повинен пройти суддя у Національній школі суддів України протягом тимчасового відсторонення від здійснення правосуддя. В свою чергу, закріплення у Регламенті Вищої ради правосуддя положень про те, що у рішенні Ради про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя в порядку дисциплінарної відповідальності має бути визначений строк, на який застосовується відсторонення та курс підвищення кваліфікації, який повинен пройти суддя, не усуває прогалини законодавства та не вирішує ситуації невизначеності щодо того, який саме орган уповноважений вирішувати питання про курс підвищення кваліфікації, який має пройти суддя в рамках дисциплінарної відповідальності.

      Фактично власне повноваження щодо визначення курсу підвищення кваліфікації у зв’язку із притягненням до дисциплінарної відповідальності, Вища рада правосуддя передала до компетенції Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що, на думку народних депутатів, суперечить положенням Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та сутності судової реформи 2016 року загалом.

     Тому вони пропонують внести зміни до Закону України «Про Вищу раду правосуддя» з тим, щоб конкретизувати відповідні повноваження Вищої ради правосуддя та унеможливити дублювання її компетенції із Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.

     Законопроектом пропонується у статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» конкретизувати повноваження Вищої ради правосуддя щодо затвердження строку, на який застосовується відсторонення, та курс підвищення кваліфікації, який повинен пройти суддя у випадку прийняття рішення про відсторонення суддів від здійснення правосуддя у рамках дисциплінарного провадження. У статті 50 зазначеного Закону деталізовано зміст рішення Дисциплінарної палати про застосування до судді дисциплінарного стягнення у вигляді подання про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя.

 

   Джерело: «Українське право»